ADAPTAČNÍ PRVNÍ ŠKOLNÍ TÝDEN

První školní týden byl v režii třídních učitelů, kteří spolu se žáky aktivně vytvářeli třídní pravidla, žáci byli seznámeni se školním a klasifikačním řádem a volili se zástupci tříd do třídní samosprávy i školního parlamentu.

Ve čtvrtek a v pátek byli školní aktivity zaměřeny na adaptaci žáků po letních prázdninách a znovu obnovení přátelských a spolužáckých vztahů ve třídních kolektivech ve spolupráci s třídními učiteli.

Žáci I. i II. stupně se zúčastnili rozmanitých venkovních aktivit, sportovních soutěží, výcházek se zaměřením na dopravní výchovu a pravidla první pomoci.

Žáci 8.ročníku navštívili Olomouc a obdivovali její historické krásy, žáci 7.ročníku aktivně rozvíjeli znalosti z bezpečnosti a dopravní výchovy na dopravním hřišti při ZŠ a DDM Krasohled v Zábřehu a žáci 8. a 9.ročníku navštívili farmu Zeas Březná - chov skotu a také bioplynovou stanici, kde se z chlévské mrvy a bioodpadu vyrábí bioplyn.

Zkrátka všichni se aktivně rozmanitě zajímavě a smysluplně vzdělávali, i když se společně adaptovali po krásných letních prázdninách, aby mohli od pondělí 9.9.2024 opět naskočit do stejně rozmanité zajímavé a smysluplné školní výuky.

Děkuji všem :)